هیوندای اکسنت

تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای اکسنت

مرکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای اکسنت در تعمیرگاه تخصصی نوین  کار  گیربکس  زیرنظر متخصصین مجرب و کارآزموده

تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای اکسنت توسط تعمیر گاه تخصصی نوین کار  با به روزترین امکانات و دانش تخصصی درزمینه تعمیرات و عیب یابی گیربکس با افتخار اعلام می دارد.

خدماتی که در این مرکز ارائه می گردد شامل:

تعمیر اتوماتیک هیوندای اکسنت سرویس دوره ای تعمیرگیربکس اتوماتیک بازدید فنی جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک به همراه گارانتی یکساله می باشد.

گیربکس اتوماتیک بدلیل انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار

هیدروالکترومکانیکی آن  نسبت به خودروهایی با دنده دستی  مستلزم دقت و حساسیت بیشتری است.

لذا با درک این موضوع می بایست موارد زیر را در نظر گرفت

خطاهای گیربکس را جدی گرفته و در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی  نوین کار مراجعه کنید  ادامه رانندگی با گیربکس معیوب  باعث گسترش خرابی به سایر قطعات شده که در نتیجه هزینه وزمان تعمیرات آن را چندین برابر می کند.

روغن گیربکس را در زمان بندی و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید.

خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده تری نسبت به سایر خودرو ها دارند  ترجیحا از وسایل برقی اضافه مانند چراغ زنون، آمپلی فایر، دزدگیر متفرقه و … استفاده نکنید.

مجموعه گیربکس اتوماتیک  سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و موتورشویی برای آنها توصیه نمی شود.

موارد دیگر به صورت مفصل در مقاله نحوه استفاده صحیح از گیربکس اتوماتیک توضیح داده شده است.

روغن مورد استفاده در از نوع ||| ATF وایکو و ای سی دلکو بوده که ساخت کشور آلمان و آمریکا می باشند.

 

 سوالات متداول گیربکس اتوماتیک

آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

بلی.

روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن های مورد استفاده در خودرو برای کیلومترخاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد  لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

سرویس های دوره ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

سرویس های دوره ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد.

تعویض روغن  فیلتر و سرویس  های دوره  ای گیربکس به موقع  رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکردگیربکس  نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد.

لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس  های دوره  ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومترمیباشد.

لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس های دوره ای   شرایطرانندگی می باشد.

برای مثال رانندگی در ترافیک باعث افزایش دمای روغن و کاهش عمر آن می شود. لذاتوصیه ما به هموطنان تهرانی تعویض روغن گیربکس بین 30000کیلومتر تا 20000کیلومتر می باشد.

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک چیست ؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک می تواند ناشی از ایراد برقی باشد. همچنین میزان نبودن فشارروغن گیربکس که ناشی از ایراد در ساعت می باشد از موارد مهم دیگر است.

در بعضی موارد تقه زدنگیربکس اتوماتیک می تواند ناشی از خرابی و یا پارگی در دسته موتورهای گیربکس باشد.

گیربکس اتوماتیک چرا زوزه می کشد ؟

صدای زوزه گیربکس اتوماتیک معمولا ناشی از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده ها  مجموعه دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل می باشد.

علت گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک چیست ؟

گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک به علت کمبود روغن، نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ ها،فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ ها به وجود می آید.

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک به چه معناست ؟

در خلاص شدن گیربکس موارد زیر دخیل هستند  بریدن دنده اویل پمپ – خراب شدن توربین – هرزشدن پلوس – خالی بودن گیربکس از روغن و یا معیوب شدن چرخ دنده های داخل گیربکس حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک در دنده 3 به چه معنایی می باشد ؟

در زمان خرابی گیربکس اتوماتیک خودرو در یک دنده خاص مثل دنده 3 ( البته در بعضی خودرو هاتعداد دنده های خودرو بیشتر است نظیر هفت دنده و هشت دنده این عدد متفاوت است) یا حالت اضطراری قرار میگیرد تا خودرو به اولین تعمیرگاه  تخصصی نوین کار گیربکس مراجعه کند.

علت گیر کردن دنده در حالت پارک چیست ؟

گیر کردن دنده در حالت پارک موارد زیر را شامل می شود  نبود برق در سیستم پارک یاخالی بود باطری خودرو – خرابی استاپ زیر پدال ترمز – شکستن اهرم تعویض دنده ازداخل گیربکس و یا خرابی در سلکتور

لرزش خودرو هنگام حرکت ناشی از چیست ؟لرزش خودرو علت های زیر را شامل می شود: خرابی در دسته موتور – بکسواد کردن (هرزچرخیدن) صفحه کلاچ ها – خرابی پلوس

آیا گیربکس های هیبرید (هایبرید) هم نیاز به تعویض روغن دارند ؟بلی. در خودر وهای نظیر تویوتا پریوس، 75 هزار کیلومتر و در خودروهای نظیر هیوندای سوناتا،

45 هزار کیلومتر تعویض روغن انجام م یگردد.