تعمیر گیربکس رنو کولیوس

تعمیر گیربکس تویوتا، کار تخصصی  محسوب می شود. و نباید به هر تعمیرگاهی مراجعه کرد. تعمیرات گیربکس اتوماتیک نیاز به مهارت و آموزش دارد.

تویوتا برندی نام آشنا محسوب می شود که با تولید خودروهای با کیفیت توانسته در دنیا محبوبیت خاصی برای خود فراهم کند، تویوتا با تولید خودروهای سواری و شاسی بلند هر سلیقه ای را مجذوب خودکرده و در بازار ایران طرفداران بسیاری دارد.

طراحی خاص و زیبای مدل هایی از این برند آن قدر چشم نواز بوده که بسیاری برای خرید خودرو فقط برند تویوتا را انتخاب می کنند و اصلا سراغ برندهای دیگرنمی روند.

خودروهای تویوتا جزو خودروهای لوکس محسوب می شوند و از اعتبار خاصی نیز بهره مند ند.

پرادو، راوفور، کمری، اف جی کروز، کرولا، یاریس، سی اچ آر، جی تی و لندکروز از جمله خودروهاییهستند که در ایران وجود داشته و هر کدام طرفداران خود را دارند. از محبوب ترین آن هادر ایران می توان به لندکروز اشاره کرد.

مطمئنا رانندگی با خودروهای تویوتا لذت بخش بوده و حس اطمینان و قدرت را به فرد می دهدولیکن همین خودروهای زیبا و جذاب به نگهداری به خصوصی نیاز دارند. با توجه به قیمت بالای این خودروها، هزینه ی تعمیر آن ها نیز زیاد است. برای مثال رفع مشکل گیربکس تویوتا یا تعمیرموتور تویوتا هزینه ی قابل توجهی دارد. اما ما در مجموعه نوین کار هزینه را به حداقل مقدار ممکن با بهترین کیفیت میرسانیم .

عوض کردن دنده

در اکثر خودروهای این برند از گیربکس های اتوماتیک استفاده شده است. زمانی که شما در حال رانندگی هستید، به محض اینکه نیاز به تغییر دنده داشته باشید به طور اتومات دنده تعویض می شود ولی گاهی این اتفاق نمی افتد و دنده بسیار دیر عوض شده و در گاهی مواقع دنده عوضنمی شود. در این مواقع باید سریعا به تعمیرگاه های مخصوص تویوتا مراجعه کنید؛ در غیر اینصورت مجبور به تعمیر گیربکس تویوتا و گاهی اوقات تعویض این قطعه خواهید شد.

سخت بودن تعویض دنده

گاهی در حین رانندگی دنده عوض شده و به دنده ای نامعقول انتقال پیدا می کند، طوری که شما نمی دانید در حال حاضر در چه دنده ای در حال رانندگی هستید، این اتفاق گاهی با تغییر ناگهانی صورت می گیرد، یعنی زمانی که اصلا خودرو برای تعویض دنده آماده نیست. این موارد نیز نشانمی دهد که شما باید برای تعمیر گیربکس تویوتا خود اقدامات لازم را انجام دهید.

در مواقعی برای تعویض دنده به مشکل می خورید و دنده را با فشار زیاد جا می زنید، البته این مورد در گیربکس های دستی صورت می گیرد، یا زمانی که گیربکس اتوماتیک را در حالت تعویضدنده دستی قرار دهید. اگر شما با هر یک از مشکلات نام برده شده مواجه شدید، توصیه می شودنسبت به تعمیر گیربکس تویوتا خود بی تفاوت نباشید و به تعمیر گاه نوین کار مراجعه  و امور لازم را انجام دهید.

عدم حرکت خودرو

اگر برای حرکت دنده را در حالت D قرار دادید ولی خودرو حرکت نکرد، بدانید که در گیربکس مشکلی وجود دارد که باید به سرعت مورد بررسی قرار بگیرد. توجه داشته باشید عدم توجه بهاین نقص می تواند اجزای دیگری از گیربکس را درگیر کرده و سبب خرابی های بسیاری شود وخودروی شما را نیازمند تعمیر گیربکس تویوتا کند.

عدم قدرت خودرو

گاهی روغن گیربکس دچار نشتی شده و یا قطعات داخل گیربکس از کار می افتند؛ این امر باعث می شود تا خودرو توان کافی برای حرکت را نداشته باشد، البته عوامل دیگری مانند داغ شدن بیشاز اندازه گیربکس نیز می تواند در این امر تاثیرگذار باشد.

تقه زدن خودرو

یکی از علائمی که در نقص گیربکس شایع تر است را می توان تقه زدن خودرو در حال حرکت درنظر گرفت. گاهی بعد از تعویض دنده شاهد آن هستیم که خودرو دچار تقه شده، به صورتی کهانگار کسی از پشت به خودروی ما برخورد کرده است. این مورد در زمان تعویض دنده نیز امکان دارد رخ دهد؛ بنابراین با مشاهده این امر اولین اقدام بردن خودرو  نزد تعمیرکار گیربکس در مجموعه موین کار  است تاتعمیر گیربکس تویوتا به سرعت انجام گیرد. در غیر این صورت قطعات بیشتری از گیربکس به مشکلخورده و هزینه ی تعمیر گیربکس تویوتا را افزایش می دهد.

لرزش خودرو

اگر خودرو دچار لرزش شده و دور موتور آن بالا می رود، باید گیربکس خودرو  مورد بررسی قرار گیرد. گاهی بر اثر فرسوده شدن قطعات گیربکس این اتفاق رخ می دهد، البته لرزش خودرومی تواند از موتور خودرو نیز باشد. بنابراین بهتر است برای حل مشکل از تعمیرکاران ماهر نوین کار  کمکبگیریم؛ زیرا موتور و گیربکس خودرو از اجزای اصلی خودرو بوده و هر کدام که دچار مشکلشود می توانند آسیب جدی به خودرو وارد کند.